İkili ilişkilerde çok beklenti içine gireriz.Hem ilgi isteriz hem de çok sıkmasın deriz..Kıskanılmakta isteriz, istediğim kıyafeti giyip istediğim yere gideyim de. Biraz maço olsun deriz, kılıbıklığı da işimize gelir. Hiç tartışmayalım isteriz.Hep aynı fikirde olalım. Saygı isteriz ,sevgi, hoşgörü, alttan alınmak, el üstünde tutulmak, özgür olmak isteriz. Onuda isteriz bunu da isteriz. Kendimiz yapar mıyız peki istediklerimizi.Evet bizce biz hepsini yaparız. Sorun hep karşı taraftadır.
Önce çokta incelemeden alırız hayatımıza herhalde. Canımız sıkıldıkça, tekrara düştükçe irdeleriz kurcalarız ilişkileri. Ya da aşk gözümüzü kör eder. Belki de değiştiririm umuduyla. Bir huyunu severiz, diğerini değiştiririm derken kabulleniriz tam anlamıyla . Öyle düşünmek işimize gelir belki de, aşktan o da hep. Başta adamın maçoluğu hoşumuza gider. Sonra sonra oturduğumuz kafeden bizi çekip alınca deli oluruz. İstemeyiz . Şu lafı neden böyle dedin, bunu neden böyle düşünüyorsun diye tartışır dururuz. Tartışmanın aslında kavga değilde fikir alışverişi olduğunu bir türlü idrak edemeyiz. Birlikte olduğumuz andan itibaren değiştirmeye çalışırız birbirimizi. Şunu da şöyle yapsan bunuda böyle yapsan telkin eder dururuz. Giyimini, konuşmasını, duygularını ifade edişini, değiştirmek isteriz.Bizim gibi düşünsün isteriz,düşünmezsede kavga ederiz. Halbuki başta öyle sevmiştik birbirimizi. Baştan söyelemeyiz birşey. Onu öyle seviyor kabul ediyor gibi de yaparız. Çünkü kötü olanlarını sonra düzelteceğimize eminizdir.
Çok güzel dans ediyordum ben, bayılıyordun hani. Neden şimdi dans etmeme kızıyorsun. Ya da ne kadar özgüvenliydim. Şimdi neden rahatsız etti , kendimi sana karşı savunmam. Üstüme düşmen hoşuma gidiyordu başta ama sonradan bunaldım belkide.Sevgilim pek gezmeyi sevmiyor ama evlendiğimizde gezer o deriz. Evlendikten sonra daha da kötüye gider herşey. Hiç evden çıkmaz. Sen gezmek istersin o oturmak. Halbuki sen gezmeyi sevmediğini baştan biliyordun. Ama değiştirecektin ya işte için rahattı. Ya da tam tersi gezmeyi seviyordu sen sevmiyordun. Bir taraf diğerine uydu kabullendi. Köreltti isteklerini. Herkes kendine bir alan yaratsaydı bitecekti belkide bu karmaşa, herkes isteklerini yapabilecek birbirini değiştirmeye çalışmayacaktı.
Bıraksak da herkes olduğu gibi kalsa, olduğu gibi kabul ediversek birbirimizi. Zaten istesek de istemesek de yıllar bizi benzetir birbirimize. Bir bakmışsın ikimiz bir olmuş başkalarını değiştirmeye çalışıyoruz.İnsanları değiştirmek hiç kolay değildir zaten.Kendimizi bile değiştirmek irade gerektirirken karşımızdakinin iradesini nasıl yönetebiliriz ki. Değişimi zorlayarak yaparsak değiştirilmeye çalışılan insan korkar. Ben ben olmaktan çıkarsam diye. Iyice korumaya alıp kendini tamamen değişime kapatır. Başta bizi birbirimize çeken farklılıklarımızken sonra neden aynılaşmaya çalışırız ki. O öyle sende öyle kalsan.
Yanlış yada kötü olan davranışlarımızı tabi iyiye taşıyarak. Beraberce güzele doğru evrilsek. Ben seni sen yapan şeylerden koparmaya çalışmasam . Sende beni. Farklı şeylerden hoşlansak , birbirimize farklı şeyler katsak. Farklı düşünsek de birbirimize birşeyler öğretebilsek. Farklı düşünüpte aynı gökyüzüne bakabiliriz ki merak etme.
Anlaşmak mı istiyoruz yoksa karşımızda bir ben mi istiyoruz önce bunu kabul edelim. Karşıdakini anlamak mı istiyoruz yoksa her daim bizi anlayan mı. Seviyo muyuz birbirimizi her şeye rağmen yoksa bazı koşullar olmazsa sevmez miyiz. Karşılıksız sevgiyi beklerken birbirimizden baksana ,birbirimizi olduğu gibi kabul edemeyişimize… Ben daha iyi bir sen istiyorum sen de daha iyi bir ben. Ama ikimizde kendimizce iyiyizdir ki zaten. Belki daha mutlu olurduk bibirimizi olduğumuz gibi sevebilsek . Belki sadece sevmek için sevseydik birbirimizi ,bu kadar yorulmazdık bu karmaşanın içinde.


Ahu'ca şeyler tarafından yayımlandı

Bazen kalabalıklar içinde yanlız bazen de yanlızlıklar içinde kalabalık...

Sohbete katılın

2 yorum

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: