Her Doğum Yeni Bir Başlangıçtır.

Bir aşk evliliğinin iki yil sonra bir meyvesi olsun ister çiftimiz. Kadının anne olmak istemesi ,kaynana ve çevre baskısı, adamın erkek çocuğu istemiyle bir gece düşüverir bebekçik rahme. 9 ay taşır ve bekler anne aşkla, heyecanla yavrusunu icinde. Her anı heyecanla ve merakla geçer bu dokuz ayın.Doğduktan sonrada vazgeçmez bu huyundan anne her an içinde yaşatır sever ve kollamak ister yavrusunu.
Bir pazar gecesi başlayan sancıların ardından pazartesi koşarak doktora gidilir.Bir Karı kocanın en heyecanlı en korkulu bekleyişidir bu.Bir olmanın artık kaçınılmaz olduğu aile olmanın tam tanımı. Öğleye doğru haykırış feryat figan kopar her yerde.Bundan sonra hayatta herşeyden çok sevecekleri bir varlık gelmiştir dünyaya çiftimizin .Annenin yaşadığı en büyük acı ve çığlıklar eşliğinde doğar yavrukuş bilinmezliğin ve çaresizliğin kucağına.Anne dünyada tatmadığı en efsane duyguyu tatmıştır bebeğinin kokusunu icine çekince. Baba ne oldugunu anlayamaz halde koşuşturur durur etrafta. Minik bebek ağlayarak bu dünyanın en yakıcı oksijenini içine çeker. Bilmiyordur ki hayatta en saf ve kirlenmemiş olduğu anın o an ve çektiği en temiz oksijenin o olduğunu. Kendini kendinden bile daha çok seven insanların onu beklediğini. Çaresizliğine çare, yaralarına merhem olacaklarını.Bunu anlamasıda zaten genç yetişkinlik zamanlarına varır minik bebeğin.
Artık aile olunmuş uyum sağlanmaya çalışılmış bebek çığlıklarına,uykusuz gecelere alışılmış ve hersey yoluna girmiştir.Bebekçik her geçen gün hayata ve ailesine daha da bağlanmış korkularıda giderek azalmıştır.Gözlerini bu dünyaya açtığında kendini ne kadar da çaresiz savunmasız hisetmişti oysaki. Ama artık etrafında her ihtiyacını karşılayan insanlar olduğunu anlayınca hayata adapte oluverir. Büyür evrilir değişir ailesiyle çatışmalar bile yaşamaya başlar.Egitim için yollar ayrılmıştır bir vakit sonra. Anne hep içinde taşımaya devam eder ama yavrusunu. Dokuz ay nasıl yaptıysa zarar gelmemesi,iyi olması için hep aynı duyguları yaşatır içinde.Minik bebek büyümüş eğitim almak için ilk ayrılığını yaşamıştır ailesinden 7 yaşında.Minik bebek büyümüştür ama ailesinden ayrılınca yine o savunmasızlığı çaresizliği yaşamıştır ta içinde. Yine ağlamıştır bebek doğduğunda yaptığı gibi feryat figan ama bu sefer oksijen değil ailesinden ayrılık yakmıştır içini.Yine bir bilinmezliğe çıkmıştır bebek bundan sonra bilmem kaç kere daha çıkacağı gibi.Ve yıllarca ayrı kalmıştır ailesinden. Oysa karşısında onları görünce hiç ayrılmayacağını sanmıştı. Sonra günler geçmiş ve minik yavrunun zaten ayrı kaldığı ailesinden başka bir kopuş vakti gelmiştir. Bu sefer de farklı bir bilinmeze doğru yola çıkar. Anne babasının yaptığı gibi aşkla. Yine ağlamıştır ailesinden ayrıldığı için. Her ayrılık acı verir çünkü insana.Evlenir ve yuvadan uçup gider yavrukuş.Anne babasından ayrı tam tamına 5840 gün geçirmiştir . Geçirdiği her ayrı gün içinde yara olmuştur. Eskiden cok ağlamıştır bunun için ama oda kendi yuvasını kurunca biraz rahatlamıştır içi.Yeni bir serüvene başlamıştır çünkü. Özlemiştir ama yinede ailesinin kanatları altında olduğu zamanları. Oysa onu ilk kucaklayan ailesini hep yanında olacak zannedip kesmiştir o ilk feryat figan ağlamasını.Ama işte o bebekçik kısa hayatının yarıdan fazlasını ayrı geçirmiştir ailesinden.Ve o minik bebek bugün dünyada nefes alışverişinin ve bütün sahip olduklarının kıymetini bilerek geçirdiği 9497 günü kutluyor bugün. Hem de içinde herşeyden çok seveceği ve bütün bu hikayeyi yeniden yazacağı bir bebeği bekleyerek.



Ahu'ca şeyler tarafından yayımlandı

Bazen kalabalıklar içinde yanlız bazen de yanlızlıklar içinde kalabalık...

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: